Wynajem busa – jak się za to zabrać?

9 listopada 2016 no comments Posted in Artykuły

Wynajem busa – o czym warto pamiętać

Wynajem busa lub innego pojazdu w dzisiejszych czasach nie jest problem. Jednak dla własnego bezpieczeństwa warto wiedzieć jak się za to zabrać. Nie ma nic gorszego niż wsiąść do pojazdu, który nie nadaje się do jazdy. Tym bardziej jeżeli mamy zamiar sami prowadzić taki pojazd. Ryzykujemy wtedy zdrowie swoje i innych. Dlatego dziś postaram się wam podpowiedzieć na co warto zwrócić uwagę.

Stan techniczny pojazdu

Przy wynajmowaniu busa pierwsza rzecz, na która powinniśmy zwrócić uwagę, to stan techniczny pojazdu. Przede wszystkim sprawdzić czy samochód ma ważny przegląd. Nie jest to nadgorliwość dlatego nie bój się pytać o takie rzeczy. Tu chodzi o Twoje życie. Chyba nie warto go ryzykować, przez to że wstydzisz się zapytać. Po otrzymaniu dokumentów sprawdź samochód. Czy bieżnik na oponach jest ok oraz stan płynów. Wiadomo nie każdy jest mechanikiem, jednak stan oleju powinieneś umieć sprawdzić skoro jesteś kierowcą.

Wynajęcie busa z kierowcą

Wynajęcie busa z kierowcą potrafi zabić naszą czujność. Ludzie bardzo często podchodzą do tego tak. Skoro ktoś tym jeździ to musi być wszystko ok. Nic bardziej mylnego dlatego po przyjeździe busa zapytaj o przegląd i obejrzyj auto. W razie wątpliwości zawsze możesz wezwać policje, która ma obowiązek sprawdzić stan techniczny auta. Policjanci przeprowadzą także badanie alkomatem na kierowcy. Być może w ten sposób uda Ci się uniknąć najgorszego.

Zachowanie podczas jazdy

Wiele osób, które wynajmuje pojazdy czują się królami świata. Potrafią zaczepiać i zagadywać kierowcę, który powinien przede wszystkim skupić się na strasie. Jest to zachowanie bardzo nieodpowiedzialne jednak często spotykane. Szczególnie kiedy osoby przewożone są po spożyciu. Warto kontrolować swoje zachowanie. Alkohol nie jest wymówką. Pamiętajcie o tym.

Podsumowanie

Wynajęcie busa to bardzo wygodna sprawa jeżeli chcemy się dostać do innego miasta, a nasza grupa liczy znaczą ilość osób. Warto jednak pamiętać o podstawach, które mogą uratować nam życie. Stan techniczny pojazdu to coś na co nie można przymykać oczu.

busywynajem busa