Wynajem busów – Jak to jest naprawdę?

20 kwietnia 2017 no comments Posted in Artykuły

Wynajem busów – podstawowe informacje

Wynajem busów to rodzaj usługi która bardzo często nic nam nie mówi. Bo nie wiemy czy będzie to bus z kierowcą czy bez niego. Tym bardziej że dużo firm oferujących przewóz osób ma w ofercie także wynajem busa. Dlatego dziś postanowiłem przyjrzeć się sprawie i troszkę rozjaśnić wam jak to wszystko wygląda. Tak abyście wiedzieli czego chcecie szukając firmy przewozowej. Dzięki temu uda wam się także uniknąć naciągaczy których w tej branży pełno. Usiądźcie wygodnie i zapraszam was do lektury.

Przewóz osób

Co to takiego ten przewóz osób? Jest to usługa kierowana głównie do firm. Chodzi o zabranie określonej grupy z ludzi z miejsca A do miejsca B i z powrotem. Wiele dużych firm i korporacji korzysta z usług tych mniejszych. Jest to po prostu tańsze i bardziej opłacalne. Wbrew pozorom jest to bardzo popularna praktyka wśród dużych firm które pomagają swoim pracownikom dostać się na miejsce pracy które czasem bywa oddalone nawet o kilkanaście kilometrów. Ceny takich usług bywają różne. Bardzo często firmy podpisują między sobą umowy na konkretny okres czasu dzięki czemu cena jest o wiele bardziej atrakcyjna niż w przypadku jednorazowego zamówienia.

Wynajem Busów

Wynajem busów to zupełnie inna bajka. To oferta przeznaczona przeważnie do klientów indywidualnych. Przeważnie chodzi tu o wypady na wieczory kawalerskie lub pańskie lub transport weselny. Również duże grupy znajomych korzystają z tego rodzaju usług bo jest to wiele wygodniejsze niż przejazd pociągiem a 15 osób nie zmieści się do jednego samochodu. Firmy przewozowe oferują także specjalną ofertę dla ludzi którzy potrzebują dostać się na lotnisko lub do portu. Wtedy firma zbiera zapisy i dzięki temu może zebrać wszystkie osoby z listy i zawieźć je w wyznaczone miejsce. Najlepsza oferta wynajmu busa jeżeli chodzi o Warszawę to bez wątpienia oferta firmy Dejna Bus. Więcej informacji znajdziesz na stronie Wynajem busów Warszawa.

Na co zwrócić uwagę

Podstawą jest jasna i prosta umowa. Musisz wiedzieć że popisujesz umowę na przejechanie z jednego punktu do drugiego. Niektóre firmy stosujące nieczyste zagrywki potrafią dostarczyć Ci skomplikowaną i trudną w zrozumieniu umowę. Oferują niską cenę jednak zapiski w umowie sprawią że zapłacisz podwójnie. Mimo wielu głośnych spraw ludzie nadal dają się na to nabierać. Dlatego zwróć uwagę co podpisujesz. Innym ważnym elementem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Kierowca jest zobligowany pokazać Ci że pojazd jest w pełni sprawny. Jeżeli jednak masz jakieś wątpliwości możesz poprosić o pomoc lokalną policje. Wystarczy że zadzwonisz na komisariat kilka dni wcześniej i w dniu wyjazdu pojawi się patrol który przeprowadzi rutynową kontrolę.

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Warto także zadbać o odpowiednie zachowanie pasażerów. Jeżeli jesteś odpowiedzialny za grupę ludzi którzy będą jechać razem w busie zadbaj o to aby nie wpływali negatywnie na koncentracje kierowcy podczas jazdy. Bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze. W trasie czasem najmniejszy element może być przyczyną tragedii. Dlatego dopilnuj aby każdy zajął swoje miejsce i nie kręcił się po pojeździe w czasie jazdy. Warto także zwrócić uwagę na zachowanie czystości. Czasami ludzie robią sobie śmietnik z byle czego. Pamiętaj że ten pojazd ma także służyć innym ludziom i zostaw po sobie porządek.

przewóz osóbwynajem busów