Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Jakie buty zakładać do pracy?

Jakie buty zakładać do pracy?

Są takie rodzaje butów, które da się znaleźć w szafie większości nowoczesnych kobiet, niezależnie od tego, w jakim kraju mieszkają i czym się zajmują. To buty uniwersalne, które przydają się w wielu sytuacjach i spokojnie można założyć je do pracy. Chcesz wiedzieć, czy też je masz, czy może jednak powinnaś uzupełnić swoją szafę o jakieś nowe pary? Przyjrzyj się krytycznie temu co posiadasz. Jeśli widzisz głównie buty w jednym stylu, jednego rodzaju, czy na jedną okazję, znaczy to, że czegoś na pewno Ci brakuje. A czego dokładniej?

Buty do pracy / wizytowe – jakie powinny być?

Jeśli pracujemy w biurze, urzędach, czy instytucjach, gdzie obowiązuje styl biznes casual, powinnyśmy mieć specjalne buty do noszenia w pracy, które przydadzą się także jako buty wizytowe. W przypadku kobiet najczęściej są to czółenka lub szpilki na niewysokim obcasie, zawsze z zakrytymi palcami i piętami, w stonowanych barwach, przede wszystkim czerni. Ze względu na to, że nosimy je przez wiele godzin dziennie, warto wybrać takie, które po pierwsze są wygodne, po drugie – przepuszczają powietrze. Skóra naturalna powinna się tu doskonale sprawdzić. Wymogi stylu biznes casual są dosyć proste: ma być elegancko, choć nie wieczorowo, ważna jest też jakość.

Słowo o szpilkach

Szpilki – to klasyka, która nigdy się nie zestarzeje i przydaje się wielokrotnie. Można je zestawić z sukienką, spódnicą, damskim garniturem, czy nawet dżinsami, jeśli w pracy mamy ‘casual friday’/ Jednak szpilki szpilkom nierówne, dlatego warto zadbać o to, by mieć w szafie przynajmniej jedne czarne, najlepiej na stosunkowo niewielkim obcasie i jedne jasne, niekoniecznie białe, ale na przykład w odcieniach nude – ich zaletą jest to, że optycznie wydłużają nogi. Najpraktyczniejszym wyborem są szpilki z zakrytymi palcami i piętami, o lekko migdałowych noskach – zbyt ostre lub całkiem okrągłe noski z czasem wychodzą z mody, a odkryte palce nie zawsze są tolerowane w pracy. Jedną z odmian szpilek, czy może raczej – jednym z pokrewnych dla szpilek rodzajów obuwia są czółenka. To wszystkie buty, które mają zakryte palce, piętę, są wsuwane na stopę, ale mogą występować też na płaskim obcasie lub słupku.