Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

W jakim kolorze występuje płyta OSB?

W jakim kolorze występuje płyta OSB?

Czy płyta osb występuje w różnych kolorach. I tak i nie, w zależności od tego, z jakich skrawków drewna została zrobiona, jednak zawsze to będą odcienie drewniane. Oczywiście na rynku występują barwione płyty OSB, jednak najczęściej spotykamy się z malowaniem takich płyt. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, koniecznie zajrzyj poniżej.

W jakim kolorze występuje płyta OSB?

Płyta OSB najczęściej występuje w naturalnym kolorze. Warto jednak mieć na uwadze, żę czasami producenci mogą ją zabarwić, jednak ten kolor nie jest tak kolorowy i jest zazwyczaj wyblakły. Jeśli zależy ci na intensywnym kolorze, musisz postawić na lakierowanie bądź malowanie płyty OSB.

Czy płyta OSB jest wodoodporna?

Płyta sama w sobie nie jest odporna na działanie wody, jednak można ją przed wodą zabezpieczyć. Jedną z możliwości jest wspomniana już wcześniej farba, ale na rynku dostępne są również różnorodne oleje oraz lakiery, które zabezpieczają płytę przed namięknięciem i w rezultacie przed zniszczeniem bądź nieestetycznym wyglądem.

Płyta OSB – jak ją wykorzystać?

Płyta OSB ma wszechstronne zastosowanie w budowlance, ale również warto wspomnieć , że często wykorzystywana jest na zewnątrz do budowy altan, schowków narzędziowych czy drewutni. Bardzo często na zewnątrz, ze względów estetycznych maluje się płytę OSB na różne kolory.

Płyta OSB – jak ją wykorzystać? Przykłady zastosowań płyt OSB w dzisiejszych czasach

W budownictwie często tworzy się podłogi bądź poszycia dachowe z płyty OSB. To również materiał bardzo często wykorzystywany przy budownictwie szkieletowym. Jednak w tym przypadku zazwyczaj takiej płyty się nie koloruje.

Dlaczego warto korzystać z płyt OSB i gdzie kupić płyty OSB i nie przepłacić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Płyty są niedrogie w porównaniu do innych materiałów wykorzystanych w budowlance. Dodatkowo, są wytrzymałe i zazwyczaj łatwo dostępne. Zamawiając płytę przez internet zaoszczędzimy najwięcej czasu oraz pieniędzy.