Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Mama wraca na rynek pracy

Mama wraca na rynek pracy

Decyzja o powrocie do aktywności zawodowej po okresie urlopu wychowawczego jest trudna zarówno dla mamy, jak i dziecka. Troska o dobro pociechy, właściwy zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo w trakcie nieobecności w domu to podstawowe bolączki rodziców.

 

Powrót na rynek pracy jest wymuszany kilkoma względami: sytuacją ekonomiczną, zobowiązaniami długoterminowymi, chęcią kontynuowania kariery bądź obawą o utratę stanowiska. Opiekę nad dzieckiem należy powierzyć jedynie wykwalifikowanym pedagogom. Wybrać można pomiędzy placówkami publicznymi i prywatnymi.

Czym kierować się przy wyborze przedszkola?

Warto zwrócić uwagę na posiadane zaopatrzenie i sprzęt. Istotnym elementem będą widoczne pomoce dla nauczycieli przedszkola, plansze edukacyjne, maty tematyczne. Poza zapewnieniem opieki placówka winna odpowiednio przygotować malucha do wyzwań dalszej edukacji. Możliwość nauki przez zabawę niesie same korzyści dla rozwoju psychoruchowego dziecka. Rekomendowanym jest sprawdzenie, czy przedszkole posiada własną stołówkę, czy korzysta z kateringu. Podczas wizyty zapoznawczej należy zapytać o zakres i ilość zajęć dodatkowych. W ofercie mogą znajdować się zajęcia rytmiki, tańce towarzyskie, język angielski. Cennym będą opinie innych rodziców. Pomocne okażą się media społecznościowe, portale edukacyjne i wymiana informacji z innymi mamami. W przypadku posiania przez malucha alergii pokarmowych, chorób przewlekłych, zaświadczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej należy poinformować dyrekcję i zweryfikować, czy placówka posiada doświadczenie w opiece i dysponuje właściwie przeszkoloną kadrą.