Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Wolność finansowa

Wolność finansowa

Osiągnięcie wolności finansowej to kusząca perspektywa Zwłaszcza jeśli jest ona przedstawiana przez różnego rodzaju MLMy. Zazwyczaj wolność finansowa przedstawiana jest jako życie w luksusie i bogactwie bez najmniejszego wysiłku i wkładu ze swojej strony. Czym tak naprawdę jest wolność finansowa?

 

To stan, w którym praca zarobkowa jest możliwością a nie koniecznością. I niewiele ma to wspólnego z bogactwem. Wolność finansowa zależy przede wszystkim właśnie od naszej pracy i włożonego wysiłku w zbudowanie źródła, które będzie generowało pasywny w pewnym sensie dochód, przy naszym minimalnym zaangażowaniu. Tym pasywnym dochodem może być zysk z wynajmu, tantiemy ze sprzedaży stworzonej przez siebie muzyki czy napisanej książki. Wolność finansowa wiąże się z koniecznością ciągłego kontrolowania źródła swoich przychodów, jego ulepszania i powiększania. Wiele organizacji MLM zazwyczaj milczy na ten temat.
Jedno jest pewne, wolność finansowa zależy przede wszystkim od nas, naszego pomysłu, determinacji i wysiłku włożonego w dążenie do celu.