Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Jak otworzyć własny sklep franczyzowy?

Jak otworzyć własny sklep franczyzowy?

Franczyza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest bowiem doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorców, którzy nie mają zbyt wielkiego doświadczenia w prowadzeniu firmy lub planują wejście na rynek, do branży, w których ciężko przebić się w pojedynkę. Współpraca franczyzowa pozwoli czerpać z doświadczenia partnera, uczyć się na jego błędach i stosować sprawdzone już procedury i rozwiązania. Znana marka pozwala też łatwiej dotrzeć do klientów i przekonać ich szybciej do zakupu.

W Polsce rośnie liczba firm, które rozwijają się przez sprzedaż licencji. Duża konkurencja sprawia, że szansę na przetrwanie mają jednak jedynie profesjonalne systemy franczyzowe (jak na przykład https://gpoland.com.pl/ ), które od lat zajmują się współpracą w zakresie franczyzy i są do tego profesjonalnie przygotowani. Warto spędzić nieco więcej czasu, aby wyszukać właśnie takie i wyeliminować ewentualne problemy w przyszłości.

Jeśli franczyza wydaje Ci się interesującą propozycją współpracy, spróbuj przede wszystkim przygotować swój biznesplan. Dzięki niemu będziesz mógł ocenić swoje możliwości i szanse na powodzenie w pojedynkę. Następnie zorientuj się w ofertach franczyzodawców i wybierz tę, która Twoim zdaniem proponuje najlepsze warunki i jest najbliższa Twoim wartościom (a to bardzo ważne!).

Planując sklep franczyzowy zyskujesz pomoc w jego otwarciu i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł funkcjonować, a także szyld z logiem, które przyciągnie klientów przekonanych o zaletach znanej już marki. Pozwoli Ci to zaoszczędzić mnóstwo czasu i uniknąć błędów związanych z brandingiem.

Współpraca franczyzowa przy otwieraniu sklepu to często także możliwość otrzymania koszyków, strojów dla personelu, a nawet regałów. Ponadto zawsze możesz liczyć na pomoc kontrahenta, a przede wszystkim otrzymujesz gwarancję regularnych dostaw towaru przy sprzyjającej cenie, co przekłada się na wyższy obrót. Jest to dobry model biznesowy, który niesie ze sobą szereg korzyści. A żeby dowiedzieć się jakich, wystarczy jedynie skontaktować się z wybranym franczyzodawcą i dopytać o szczegóły oferty.