Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Co na ścianę w salonie?

Co na ścianę w salonie?

Wykończenie salonu to okazja do bardzo kreatywnego działania. Ściany to stosunkowo duża powierzchnia, którą można dowolnie zagospodarować. Oczywiście część z nich zastawią stałe meble, takie jak komody, szafki, witryny, czy łóżka. A co z pozostałą częścią? O tym jak skutecznie udekorować ściany w salonie możemy przeczytać w specjalnie przygotowanym poradniku, który dostępny jest na stronie https://www.meble.pl/poradnik. Przedstawiono tam kilka efektywnych porad na to, jak stosunkowo niewielkim kosztem i małym nakładem pracy, efektownie i estetycznie udekorować salonowe ściany.

Dekoracje powinny odzwierciedlać nasze wnętrze i jednocześnie powinny zapewnić nam spokój i relaks. Przecież salon to miejsce, gdzie najczęściej spędzamy czas wolny, odpoczywając, czytając ulubioną książkę lub ciesząc się czasem z najbliższymi lub z przyjaciółmi. Dekorując salonowe ściany warto pamiętać o tym, że nie jesteśmy zobligowani do zapełniania całej powierzchni, a wielokrotnie drobne dekoracje i minimalistyczne podejście jest zdecydowanie bardziej estetyczne.

Na co postawić?

Jednym z najpopularniejszych wyborów wciąż pozostają obrazy. Każdy z nas może postawić na ulubione motywy, które będą spójne z całą aranżacją salonu, dzięki czemu to będzie pomieszczenie nasze, skrojone na miarę pod kątem naszych indywidualnych upodobań. Pozostając przy elementach wiszących w ramach, dużą popularnością cieszą się również zdjęcia lub plakaty, które można oprawić antyramami w różnych kolorach i o różnej wielkości. To w nich możemy umieścić zdjęcia naszych bliskich lub wspomnienia z naszych ostatnich wakacji i w wolnej chwili wracać pamięcią do wyjątkowych emocji, które nam wtedy towarzyszyły.

Fanów podróżowania na pewno zainteresują drewniane mapy, które można przykleić do ściany. To bardzo estetyczne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w nowoczesnych salonach. Dodatkowym jego atutem jest możliwość zaznaczania miejsc, w których się było. Bardzo często na salonowych ścianach pojawiają się również lustra, które sprawiają wrażenie powiększenia pomieszczenia i są opcją zapasową, gdy potrzebne jest jednoczesne korzystanie z kilku luster. To tylko kilka przykładów dekorowania ścian salonowych, a ich końcowy wygląd zależny jest przede wszystkim od indywidualnych upodobań domowników.