Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Specjalista od języka

Specjalista od języka

Komunikacja między przedstawicielami różnych kultur to nie tylko rozmowa mająca na celu wymianę informacji. To również szereg czynników nie mających bezpośredniego związku z dyskusją, jaka ma miejsce. To gesty, jakie wykonują uczestnicy konwersacji, to ton głosu i intonacja, to odległość, jaka dzieli interlokutorów, to słownictwo, jakim się posługują, to kontakt wzrokowy – czy go utrzymują, czy się wahają i opuszczają wzrok, czy nie próbują nawet udawać zainteresowania.

Właśnie na takie rzeczy powinno się zwracać uwagę. W niektórych jednak aspektach, konieczna jest pomoc osoby, która posługuje się językiem obcym, aby sprawnie przekazała ona intencje obu stron. Stąd też tak ważne jest wynajęcie dobrego tłumacza, który będzie w stanie wyjaśnić wszelkiego rodzaju niuanse językowe.

Tłumacz ustny angielskiego Katowice to bardzo odpowiedzialne zadanie, które z całą pewnością wpłynie na jakość kontaktów między uczestnikami spotkania. Jeżeli nie będzie się on właściwie zachowywał, może zrazić do siebie potencjalnych kontrahentów zleceniodawcy, a tym samym zachodzić firmie, która go wynajęła. Dlatego też tak bardzo trzeba uważać w kwestii tego, kogo zatrudnia się w tej roli.