Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Lokata strukturyzowana cyfrowy zysk – Lokata strukturyzowana co to takiego ?

Lokata strukturyzowana cyfrowy zysk – Lokata strukturyzowana co to takiego ?

Struktura to nie lokata bankowa. To inwestycja, w której szanse na zysk są tak prawdopodobne, jak wypadnięcie orzełka przy rzucie monetą.
Lokata strukturyzowana nie jest równoznaczna z lokatą bankową. Jest to inwestycja, gdzie prawdopodobieństwo zysku wynosi 50:50 , można porównać do rzutu monetą. Tego typu produkty finansowe niosą za sobą wysokie ryzyko. Jedynym plusem tego typu oszczędzania jest zwrot wpłaconego kapitału. Jest to inwestycja na, której trudno stracić w porównaniu do inwestowanie na giełdzie. Lokata strukturyzowana polega na podziale środków przeznaczonych do inwestowania na dwa różne instrumenty finansowe. Pierwsza część kapitału może trafić na tradycyjną lokatę, natomiast drugą część może być ulokowana np. w obligacje skarbowe. Jeśli chodzi o oprocentowanie lokaty strukturyzowanej, nie jest ona z góry określone, tylko może być oszacowane. Przed dokonaniem wyboru lokaty warto zapoznać się z regulaminem i zasady, według których bank udziela zwrotu kapitału. Minimalny czas trwania lokaty strukturyzowanej wynosi rok, najczęściej okres inwestowania wynosi 3 lata. Środki , które są zamrożone na lokacie strukturyzowanej ,w każdej chwili możemy wypłacić pieniądze, jednak wiąże się to z pewnymi kosztami, utratą odsetek, zapłatą marzy.

Zysk z lokaty

Lokaty kuszą potencjalnych klientów wysokim zyskiem , część inwestycyjna może przynieść nawet kilkudziesięcioprocentowy zysk. Lokata strukturyzowana jest zaawansowanym produktem finansowym , wymaga dużej wiedzy finansowej, aby móc osiągnąć wysokie wyniki inwestowania.
Jeśli posiadamy wolne środki na rachunku oszczędnościowym, a nie chcemy ich przerzucać na lokaty do innych banków, dobrym pomysłem będzie wybór lokaty strukturyzowanej. Jeśli chcemy inwestować nasz kapitał, ale chcemy zadbać o ochronę naszych pieniędzy, warto wybrać lokaty oszczędnościowe, w większości nie tracimy 80% naszego kapitału. Lokata strukturyzowana cyfrowy zysk to też jeden z powodów, dla których kliencie wybierają ten instrument finansowy. Wysokość uzyskanego zysku zależy, w jaki źródło inwestowania wybierzemy. Nie każdy lokaty strukturyzowane mają gwarancję BFG, dlatego trzeba dokładnie czytać zawierane umowy.