Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Poruszaj się tak, aby było bezpiecznie

Poruszaj się tak, aby było bezpiecznie

Żeby włączać się do ruchu nie wystarczy tylko posiadać pojazd. Tak właściwie, to nie jest to takie banalne, jak może się niektórym wydawać. Jednakże nie zniechęcaj się ani nie porzucaj swoich planów tylko dlatego, że dojście do czegoś będzie wymagało zaangażowania. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego należy mieć na uwadze pewne kwestie. Nie tylko stosować się do panujących zasad, ale także należy być rozważnym i uważnym.

Co muszę wiedzieć zanim wjadę na ulicę?

Musisz wiedzieć przede wszystkim, że uczestnicy ruchu drogowego objęci są ustawą “Prawo o ruchu drogowym oraz Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej”. Rowerzyści mają prawa, ale także obowiązki. To one regulują kwestie bezpieczeństwa, a więc i mandatów. Możemy poruszać się po większości dróg publicznych.

Jeśli na drogach ekspresowych i autostradach znajdują się pasy dla cyklistów, to można z nich korzystać. Oznacza to także, że jeśli przemieszczamy się po drodze publicznej, to i tak musimy najpierw zwrócić uwagę na to, czy znajduje się tam ścieżka. Zawsze w sytuacji, gdy ona jest, to należy z niej skorzystać. W przypadku, gdy się nie zastosujemy do przepisu, wówczas grozi nam mandat. Jednakże uważamy, że lepiej zapłacić pieniędzmi, a nie życiem. Dlatego to tak istotne, aby przestrzegać zasad obowiązujących na ulicy.

Jak się sprawa ma jeśli chodzi o dzieci?

Dzieci, oczywiście, mogą jeździć, ale czy po drodze? Otóż w tym celu potrzebują karty rowerowej. Dzieci do lat 10 jaką prawo poruszać się po chodniku, a w późniejszym czasie przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, np. w szkole. Mniejsze dzieci powinny być przewożone w dodatkowym siodełku, tak aby zapewnić im pełne bezpieczeństwo. Jazda na rowerze przepisy może być przyjemna, a zarazem bezpieczna.