Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Język niemiecki pomocny w zawieraniu znajomości

Język niemiecki pomocny w zawieraniu znajomości

Wielu lektorów często powtarza, że nie taki język straszny, jakim go malują. I może mają rację, ponieważ po pierwszym kontakcie, sprawa staje się dużo prostsza. Najgorsze jest przyzwyczajenie się do niezrozumiałych komunikatów, zbitego dźwiękowych czy też zwyczajnie akcentów i niewyraźnej mowy. Jako rodzimy użytkownicy uczymy się określonych sytuacji, na pamięć wiedząc, jakie są intencje naszych rozmówców w konkretnych sytuacjach. Dlatego też wiemy, o co im chodzi oraz jakich słów używają.

Kłopot polega jednak na tym, że w przypadku języka obcego, wiedzy takiej nie posiadamy, stąd wynika nasza niepewność. Jednak kurs niemieckiego Poznań przygotowuje nas do radzenia sobie z takimi sytuacjami. Na koniec w bardzo naturalny sposób jesteśmy w stanie odpowiedzieć na grzeczną zaczepkę, rozwinąć jakąś myśl związaną z tematem rozmowy, czy nawet poprowadzić dyskusję w interesującej nas dziedzinie wiedzy.

Doświadczeni lektorzy mają wprawę w przełamywaniu lęków uczestników, proponując komfortowe warunki i tempo dostosowane do ich indywidualnych możliwości. W grupach z kolei starają się zapewnić wsparcie i tłumaczyć bardziej niezrozumiałe kwestie.