Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Samochód stracił blask?- renowacja lakieru car detailing przywróci mu piękny wygląd!

Samochód stracił blask?- renowacja lakieru car detailing przywróci mu piękny wygląd!

Car detailing to różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, które mają za zadanie sprawić, iż nasz samochód będzie lśnić czystością. Auto detailing nie może być mylony ze zwykłym myciem samochodu, ponieważ w tym przypadku czynności wykonywane są przez wiele godzin, a nawet dni. W procesie auto detailingu krok po kroku, etap za etapem stopniowo i powoli wygląd samochodu doprowadzany jest do stanu idealnego. Jeżeli chodzi o car detailing, to nie ma tutaj miejsca na pośpiech, na każdą czynność wymagana jest odpowiednia ilość czasu. Między innymi jedną z wykonywanych czynności jest renowacja lakieru samochodowego i właśnie ten proces chcemy opisać.

Car detailing- renowacja lakieru samochodowego

Renowacja lakieru samochodowego polega na tym, aby finalnie wyglądał on tak jak w dniu zakupu (prosto z salonu). W trakcie renowacji lakieru usuwa się wszelkie drobne zarysowania i wszelkie defekty. Renowacji w car detailingu dokonuje się w sposób szczegółowy i dokładny. W pierwszej kolejności usuwa się wszelkie zabrudzenia jakie powstają na samochodzie podczas użytkowania. Następnie przeprowadza się dokładne oględziny lakieru samochodowego przy pomocy specjalnego miernika, który określi jakich produktów ściernych można użyć, aby nie uszkodzić powłoki. Jest to bardzo istotny element ponieważ w tego rodzaju regeneracji lakieru, nie maskuje się zarysowań na przykład pastą polerską, tylko w pierwszej kolejności są one usuwane. Dlatego trzeba wszystko dokładnie sprawdzić żeby nie popełnić żadnego błędu. Zazwyczaj do wyboru są trzy rodzaje korekty (renowacji) lakieru samochodowego:

  • jednoetapowa korekta lakieru-w której następuje odświeżenie powłoki lakierowanej. Kolor odzyskuje swoją głębie, nabiera blasku i znikają wszelkie mikro uszkodzenia.
  • dwuetapowa korekta lakieru- w tym procesie dobiera się odpowiednie techniki i urządzenia do polerownia. poświęca się więcej czasu na to aby efekt był jeszcze lepszy niż w przypadku jednoetapowej korekty. Zostają usunięte większe zarysowania.
  • trzyetapowa korekta lakieru- w tym przypadku wytaczane są najcięższe działa, tak aby poradzić sobie z bardzo trudnymi uszkodzeniami lakieru. Ten rodzaj korekty daje możliwość usunięcia do 90% rys oraz innych “gadżetów” nawet najbardziej głębokich i nieestetycznych. Po wykończeniu samochód nabiera blasku jakby został w całości pokryty szkłem. Jest perfekcyjnie zregenerowany i pięknie wygląda w każdym świetle.

Zanim zdecydujemy się aby oddać samochód do tradycyjnego lakiernika, bądź tradycyjnej myjni samochodowej zastanówmy się czy nie lepiej zainwestować i skorzystać z usługi jaką jest auto detailing.Wybierając ten rodzaj pielęgnacji możemy mieć pewność, że doświadczony personel zrobi wszystko aby przywrócić świetny wygląd naszego pojazdu i to bez fuszerki.