Pages Navigation Menu

Blog biznesowy

Teriery typu Bull

Teriery typu Bull

Do tej grupy zaliczane są bulteriery i amstaffy. Obie rasy są uznawane w powszechnej opinii za niebezpieczne. Jednak czy tak jest naprawdę? Natrafiłeś na ogłoszenie sprzedam bulteriera, zawsze o takim psie marzyłeś, ale trochę Cię przeraża?
Amstaffy i bulteriery to przede wszystkim psy bardzo wierne, towarzyskie. W odpowiednich rękach staną się niezawodnymi kompanami, najlepszymi przyjaciółmi. Wymagają jednak prowadzenia przez osobę pewną siebie, konsekwentną, o bardzo mocnej psychice. Psy te mają bardzo silne charaktery, ale łagodnością, stanowczością i przede wszystkim konsekwencją osiągnąć można bardzo dobre efekty szkoleniowe. Nie wolno pozwalać im na zachowania agresywne, nie dozwolone jest jakiekolwiek podpuszczanie ich w kierunku agresji.

 

Nie za bardzo tolerują inne psy, jeśli już to są w stanie zaakceptować osobniki własnej rasy.
Zarówno amstaffy jak i bulteriery bardzo silnie przywiązują się do właścicieli i mają duże poczucie własnej przestrzeni. Właściciela i swojego terenu będą bronić do ostatnich sił. Odpowiednie szkolenie sprawi, że będą to psy rodzinne. Bardzo łagodne w stosunku do dzieci, dla których mogą stać się wspaniałymi towarzyszami zabaw i opiekunami. Pamiętać trzeba o tym, że dzieci też muszą być nauczone w jaki sposób obchodzić się ze zwierzętami.
Jednak tego typu rasy powinny znaleźć się u doświadczonych miłośników psów.